همه چیز آن طوری نیست که فکر می کنید

در حالی که اساتید درسهای آزمایشی را شروع می کردند، من شروع به توسعه دفتر کالج در فیلیپین کردم. دفتر درون یک ساختمان فوق العاده قرار دارد که نزدیک ورودی IT Park واقع شده است. ما مساحت ۴۰۰ متر مربع را در قسمت شمالى طبقه هفتم اجاره کردیم و برای برنامه گفتگوی آنلاین انگلیسی اطاقک درست کردیم. به هر حال، در فیلیپین، در سمت جنوبی، آفتاب خیلی شدید است. در نتیجه خیلی خوش شانس بودیم که سمت شمال را گرفتیم.

ابتدا اندازه، رنگ و مدت تحویل مبلمان را از یک کاتالوگ، انتخاب کردیم. سپس، اطاقک ها و میزها را مرتب کردیم … البته، همه چیز به راحتی که فکر می کنید پیش نرفت. مشکل اول، سفارش آنلاین برای مبلمان اداری وجود نداشت. باید بیرون می رفتیم و فروشگاه هایی را پیدا می کردیم که چنین چیزهایی را عرضه می کنند. ۴ سال از اولین باری که پایم را در سبو می گذاشتم گذشته بود، ولی هیچ وقت مبلمان اداری خریداری نکرده بودم. ما به فروشگاه های مختلف رفتیم، اما نمی توانستیم کابین و میز کافی پیدا کنیم.

بقیه گفتند: “باید آن را در یک فروشگاه مبلمان سفارش داد. که حداقل ۶ ماه طول خواهد کشید. قیمت آن نیز در مقایسه با ژاپن دو برابر خواهد بود.”

البته میله ها و چیزهایی از این دست زیاد به سبو وارد نمی شوند ، بنابراین، هنگامی که سفارشی وجود دارد، آنها باید برای کارخانه ای در خارج از کشور درخواست بفرستند. همین باعث می شود که پول و زمان بیشتری نسبت به ژاپن هزینه شود.

بخوانید  فصل بیست و یکم بخش دوم : اقامت یک هفته ای که یک میلیون ین هزینه دارد

مغازه های دلار و اتومبیل ها و موتور سیکلت ها در فیلیپین گران تر هستند. اسکوترهای بچگانه ایتالیایی که در ژاپن می فروشم نیز ۱٫۵ برابر قیمت آن در فیلیپین بیشتر خواهد شد. محصولات تولید شده در فیلیپین ارزان هستند، اما کالاهای وارداتی فوق العاده گران هستند.

محصولاتی که در ژاپن هر روز پیدا می شود در فیلیپین بسیار گران هستند، اما چیزهای غیر منتظره ای نیز وجود دارد که در فیلیپین بسیار ارزان می باشند. همانطور که قبلا گفتم، تفاوتهایی که شما متوجه آن نمیشوید تا زمانی که در آنجا زندگی کنید، گاهی اوقات به فرصتهای تجاری تبدیل می شوند.

اگر در نظر دارید در خارج از کشور کسب و کاری راه بیندازید، تا زمانی که در کشور خود هستید نقشه ای نکشید. باید به خارج رفته و خودتان تجربه کنید. و به نظرم اگر تمایل به راه انداختن کسب و کار در فیلیپین دارید، خود را با تأسیس کال سنترها یا کسب و کارهای ساحلی محدود نکنید. واردات کالا از چین و ویتنام نیز ایده خوبی است.

 

ادامه دارد…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *