فصل هجدهم: ۴ برابر سریعتر- معجزه متد Callan

 

قویترین متد در جهان، متد نظامی گری کلن

 RaikoSanstory18 - فصل هجدهم: 4 برابر سریعتر- معجزه متد CALLAN

متد یادگیری که من در سالهای تحصیلم در فیلیپین در پیش گرفتم صرفا به خاطر سپردن جملات بسیار بود. در ابتدا، فقط سعی کردم تا می توانم واژه یاد بگیرم. هدف اولم حفظ کردن ۲۰۰۰ کلمه بود. اما چون فقط داشتم حفظ می کردم نمی دانستم چگونه از آنها استفاده کنم. قصد داشتم زبان انگلیسی را یاد بگیرم تا بتوانم در مورد موتورسیکلت ها با ایتالیایی ها صحبت کنم، اما اگر نمی دانستم چگونه گفتگو کنم، پس یادگیری ام به چه دردی می خورد؟

فکر کردم که باید تمام جملاتی که یاد گرفتم را در مکالمه استفاده کنم، بنابراین به یک فروشگاه کتاب رفتم تا کتاب کم حجمی شامل انواع مکالمه بخرم و تصمیم گرفتم همه چیز را حفظ کنم. این کار را از صبح تا عصر ادامه دادم، در حالی که کلاسهای مکالمه انگلیسی آنلاین و آموزش در فیلیپین را نیز ادامه دادم. این کتاب نازک برای خودآموزی طراحی شده بود، بنابراین معلمم آن را برای من می خواند و بعد من آن را میخواندم. پس از آن، کاری می کردم بارها به نحوه خواندنم گوش بدهند. من واقعا می خواستم یاد بگیرم به انگلیسی صحبت کنم، بنابراین سعی کردم جمله ها را به شکل درستی حفظ کنم.

دستور زبان، خواندن یا بقیه مهارت را اینگونه یاد نگرفتم. فقط دائم جملاتی که به لحاظ گرامری درست بودند را با صدای بلند می خواندم. این روش را به عنوان یک متد بسیار موثر برای مطالعه توصیه نمی کنم، اما متد مشابهی را پیدا کردم که واقعا موثر بود.

در مرحله اول، یک متد به نام رویکرد ارتباطی وجود دارد که شیوه ای است که دانش آموزان از طریق مکالمه زبان انگلیسی را یاد می گیرند. آنها به طور خاص بر روی مکالمات مبتنی بر موقعیت های مختلف تمرکز می کنند.

متدی كه توجه مرا جلب کرد، رويكرد زبان شنیداری بود. گفته می شود که ارتش آمریکا در طول جنگ از آن استفاده کرد تا بتواند با متحدان خود سریعتر ارتباط برقرار کند. این روشی است که هدف آن فراگیری زبان انگلیسی است که واقعا بتوانید از آن استفاده کنید و توسط دیگران قابل درک باشد. این روش همیشه با یک دانش آموز و معلم انجام می شود، و وقتی دانش آموز به اشتباه سخن می گوید، معلم آنها را در لحظه تصحیح می کند. اعتقاد بر این است که از طریق تکرار مکانیکی و تمرین شدید، دانشجویان می توانند از طریق انعکاس زبان را یاد بگیرند و توانایی صحبت کردن پیدا کنند. این روش یادگیری بسیار سخت و دشوار است.

بخوانید  فصل دوازدهم: ایجاد کالجی که هیچ جای دیگر وجود ندارد

متد رویکرد ارتباطی را می توان با دوستان نیز انجام داد، زیرا هدف آن برقراری ارتباط است. بنابراین، تمرکز آن بر روی انگلیسی صحیح قرار ندارد. این روش عمدتا برای لذت بخشیدن به یادگیری زبان انگلیسی روزمره است که در گفتگوها مورد استفاده قرار می گیرد.

تئوری های مختلف و روش های گوناگون یادگیری وجود دارد، اما من فکر می کنم یادگیری زبان انگلیسی بسیار شبیه از دست دادن وزن است. “به راحتی وزن کم کن”، “کاهش وزن در یک هفته”، “با انجام این روش، بسرعت وزن کم خواهید کرد” و عباراتی از این دست زیاد شنیده می شوند. ببینید چه اتفاقی می افتد وقتی که “وزن کم کردن” را تغییر دهید و “یادگیری زبان انگلیسی” را جایگزین آن کنید. کاملا مناسب است. از تجربه خودم، می توانم بگویم که هیچ راه آسانی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد که مثلا در عرض یک هفته انگلیسی یاد بگیرید. در نتیجه یادگیری سریع انگلیسی امکان پذیر نیست.

هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید وزن خود را به راحتی کم کنید، اما فکر میکنم راههایی برای کم کردن سریع وزن وجود دارد. آیا برنامه ورزشی محبوب “Billy’s Bootcamp” را به یاد می آورید؟ این برنامه نظامی و دشوار است. حتی اگر در عرض یک هفته وزن خود را از دست ندهید، در نهایت با تمرین در آن سطح، وزن خود را کم خواهید کرد. رویکرد Audiolingual اساسا یک متد یادگیری نظامی است. به مربیان ترسناک خود گوش می دهید و از روی اجبار و با اکراه هر چه می گویند انجام می دهید. مطمئنا نتیجه خواهد داد، اما به دلیل خشک بودن آن، عموم مردم تمایلی نشان نمی دهند.

 

ادامه دارد…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *