فصل چهاردهم: از صفر شروع کردن

دست به کار شدن برای ساخت اطاقک

برای شروع من تصمیم گرفتم که مواد را مستقیما از عمدRaikoSanstory14 - فصل چهاردهم: از صفر شروع کردنه فروش های چوب بگیرم. قرار شد روکش چوب را ببریم و اطاقک و میزکار را از نو بسازیم. در مجموع، ما برای برنامه مکالمه آنلاین انگلیسی ۷۴ تا اطاقک نیاز داشتیم. من اصلا انتظار نداشتم که در تهیه دفتر جدیدمان، مجبور شویم تمام اثاث را از نو بسازیم. ال نجاری را می شناخت، از او خواست تا بیاید. همچنین یک برق کار را برای شروع کار سیم کشی استخدام کردیم. همه چیز را از نو ساختیم.

از آنجایی که ساختمان جدید بود و هنوز چیزی در آن وجود نداشت، ۴۰۰ متر مربع برای ما خیلی بزرگ بود. تنها چیزی که از همان ابتدا وجود داشت، یک توالت بود. مجبور بودیم سقف و دیوارها را نیز خودمان بسازیم. من در مورد زمان ساخت و ساز نگران بودم، اما در آن لحظه، تنها گزینه ای که داشتیم این بود که فقط کار را انجام دهیم.

هنگامی که ال با نجار تماس گرفت، اتفاق جالب دیگری افتاد. اگر بتوانی با یک نجار تماس بگیری به این معنی است که نجار برای شروع کار می آید. ساده بگویم اتفاق جالب این بود که نجار هیچ ابزاری برای شروع نداشت، نه اره، نه چکش، هیچ چیز. بنابراین مجبور شدیم همه چیز را برایش تهیه کنیم. نکته خوبش این بود که ال خیلی ها را می شناخت، بعد متوجه شدم که اکثر فیلیپینی ها از طریق فامیل و آشنا کار پیدا می کنند. در سبک زندگی در فیلیپین، کسانی که از طریق سعی و تلاش به جایی می رسند به خویشاوندان کمک می کنند.

بخوانید  فصل بیست و چهارم بخش دوم : تفاوت ما در برابر رقبا

این نظر شخصی من است، ولی به نظرم فیلیپینی ها طوری هستند که در فامیل اگر نیاز به یک نجار باشد به نجار تبدیل می شوند، زمانی که نیاز به یک گچ کار وجود دارد، گچ کار هم می شوند، زمانی که نیاز به یک نقاش وجود دارد تبدیل به یک نقاش می شوند و غیره … و خود را وقف آن کار می کنند.

با این حال، من این نجار را که تجربه داشت، به عنوان مدیر کار در ساخت و ساز دفتر انتخاب کردم. هرچند مدام شگفت زده می شدم. او چوب را مستقیما برش نمی داد و حتی میخ ها را هم صاف نمی کوبید. با وجود همه این کارها و سختی ها، درنهایت از نتیجه راضی بودم. خوشحال بودم که یک رابطه جدید و محکم را شروع کرده ام.

فضای دفتر ما در آن زمان ۴۰۰ متر مربع بود، اما در این لحظه که در حال نوشتن این بیوگرافی هستم، فضای کالج شامل هر دو برنامه آنلاین و حضوری تقریبا ۴۴۰۰ متر مربع است! این شاهکاری است که با کمک بیش از ۳۰۰ نجار در مدت ۶ ماه انجام شد.

 

ادامه دارد…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *