شخص ثالث در مکالمه دو نفره

 کودکان گریان

راستش را بگویم، سخت ترین بخش آموزش به کودکان بود.

زت گفت: ” کار با بچه ها آسان است . من ۸ سال به کودکان آموزش داده ام، پس این کار را به من بسپار .”

 

او درست می گفت. کلاس های آزمایشی که او با کودکان فیلیپین انجام داد، بسیار جالب بود.  کودکان همیشه به نظر می رسیدند که یادگیری انگلیسی برایشان سرگرم کننده است.

 

ولی کافی نبود.  در فیلیپین، حتی کودکانی که نمیتوانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، حداقل می دانند که چگونه سلام کنند یا اسمشان را به انگلیسی بگویند. در مورد کودکان ژاپنی همه چیز متفاوت است. آنها وقتی که استاد به آنها سلام می کند و هنگامی که نامشان را می پرسد، فقط نگاه می کنند، در تمام مدت هیچ واکنشی نشان نمی دهند. وقتی این اتفاق می افتد، زت بیشتر تلاش می کند و با آنها حتی بیشتر انگلیسی صحبت می کند.

وقتی رفتم ببینم کلاس چطور است، واقعا خسته کننده بود. کودک شروع به گریه کرد و زت نمی دانست چگونه واکنش نشان دهد. در نهایت، کودکان از صفحه نمایش خود فرار می کردند.

رایکو، کودکان ژاپنی با کودکان فیلیپینی فرق می کنند. نمی دانم چطور به آنها آموزش بدهم. کسی وجود ندارد که بتوانیم برای مشاوره از او کمک بگیریم؟ “

این مساله خارج از تخصص آقای میوزاوا بود. وقتی به دنبال ناشر کتاب می گشتم شوکه شدم او در شینجوکوی توکیو بود.

اسم کتاب درسی We Can بود، و متعلق به موسسه ماتسوکا فونیکس بود. من بلافاصله به توکیو برگشتم و با موتورسیکلتم به آنجا رفتم. اگرچه مهارت آکادمیک بالایی ندارم، ولی در عوض اعتماد به نفس و توانایی فوق العاده ای در انجام کارهای مهم دارم. نویسنده کتاب خانم یوکو ماتسوکا در دفتر حضور داشت. او به دلیل سخنرانی اغلب از دفتر خارج می شد، اما من توانستم همزمان با او صحبت کنم. به نظر او اینکه همزمان با اداره سرویس خدمات پیک موتوری در توکیو همچنین یک کالج مکالمه انگلیسی آنلاین را اداره می کردم کارم عالی بود، درباره نحوه آموزش انگلیسی به بچه های ژاپنی بسیار متعجب بود و به بحث در مورد این موضوع پرداخت.

بخوانید  فصل هشتم: به دست آوردن فرصت‌ ها

او با خوشحالی موافقت کرد و گفت: “آقای رایکو، من به سبو می آیم قبلا هرگز به فیلیپین نرفته بودم، اما علاقمند هستم ببینم زبان انگلیسی در آنجا چگونه است.”

او شروع به آموزش معلمان ما در شهر سبو کرد. او با “شخصیت کودکان ژاپنی…” آغاز کرد. به این شکل، شاگردان خانم یوکو ماتسوکا متولد شدند.

در حقیقت، خانم ماتسوکا روزی به مناسبت افتتاح مجتمع جدید ما به سبو آمد. ۶ سال از زمان آخرین حضور او در سبو می گذرد.

آقای رایکو، وقتی شنیدم ۷ استاد ارشد کالج به ۷۰۰ تا افزایش یافته واقعا شوکه شدم!”

۷ استاد ارشد هم بسیار خوشحال بودند که او را می دیدند.

 

 

ادامه دارد…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *