کار را با تمام قدرت، خود انجام دهید

Raiko San story 10 - فصل نهم: به روشی انجامش بده که هیچ کس دیگر انجام نداده است

برای به راه انداختن کسب و کار در خارج از کشور نمی توانی آن را به عهده فرد دیگری بگذاری. مشورت گرفتن از یک مشاور و صحبت با یک متخصص در منطقه ای که قصد ایجاد کسب و کار مورد نظرتان را دارید، به نظر گزینه خیلی خوبی است، ولی من آن را پیشنهاد نمی کنم. به این خاطر که هیچ وقت نمی شود جواب سوالات مربوط به چالشی که وارد آن شده اید را از دیگران بپرسید. همچنین هیچکس نمی تواند توصیه قطعی درباره ریسک کردن داشته باشد.

باید خودتان به همان منطقه بروید و با صلاحدید خود کارها را جلو ببرید. وقتی در خارج از کشور کاری را شروع می کنید اتفاقات غیرمنتظره بسیاری در انتظار شماست نظیر شیادان. ولی اگر کار را از همان ابتدا خودتان شروع کنید و جلو ببرید، می توانید به راحتی درمقابل این مشکلات واکنش درست نشان دهید.

درست زمانی که سال ۲۰۰۹ شروع شد، جستجو برای یافتن دفتر کالج را آغاز کردم. ال که رستوران مرا اداره می کرد اطلاعات زیادی برایم جمع آوری کرد.

ال گفت: ” من یک رفیق بنگاه دار دارم، میخواهی او را ببینی؟”

و در ادامه گفت: “منطقه ای وجود دارد که خارجی ها می توانند در آن شرکت احداث کنند. منطقه ای هم هست که حق گمرک و مالیات به آن تعلق نمی گیرد. آشنایی هم دارم که یک حسابدار مالیاتی است. می خواهی از او مشورت بگیری؟”

 

همه چیز را از صفر آغاز کردیم

کارهای اداری و پروسه مجوز گرفتن برای یک کالج آموزش زبان آنلاین کاملا از پروسه احداث یک رستوران متفاوت است. ولی با این همه، تجربه گذشته ام بسیار مفید واقع شد. ملاقات من با ال به سالها پیش وقتی در کالج زبان در فیلیپین تحصیل می کردم بر می گردد. امورات این کالج را نیز براساس رابطه ای که با یکدیگر در زمان مدیریت رستوران داشتیم پیش بردیم. مشاورین بسیاری برای راهنمایی و مشورت مشتریان ژاپنی به منظور راه اندازی کسب و کار در فیلیپین وجود داشتند، ولی من تصمیم گرفتم با ال قدم به قدم جلو بریم.

بخوانید  سومین کشور انگلیسی زبان در دنیا که زبان انگلیسی در آن به راحتی قابل فهم است.

اگر خودت برای کار اقدام نکنی تجربه باارزشی بدست نمی آوری. علاوه بر این، من قبلا در فیلیپین انگلیسی یاد می گرفتم و با افراد زیادی آشنا شدم پس فکر خوبی بود که خود کار را انجام بدهم.

معمولا در فیلیپین خارجی ها نمی توانند مالکیت ۱۰۰ درصد یک شرکت را در دست داشته باشند. ولی مناطق اقتصادی خاصی وجود دارد که  PEZA (اداره منطقه اقتصادی فیلیپین) نامیده می شود. همچنین درمورد کسب و کارهایی نظیر یک کالج آموزش آنلاین زبان، خارجی ها می توانند مالکیت تام داشته باشند که باعث می شود شرکت تا ۵ سال از مالیات معاف باشد.

در ابتدا تنها کسب و کارهای تولیدی که کار صادرات انجام می دادند مورد تأیید بودند، ولی اخیرا مشاغل اینترنتی هم جز، مشاغل مورد تأیید محسوب می شد. اگر شغل اینترنتی باشد و ۷۰ درصد از مشتریان خارجی باشند اداره PEZA آن را تأیید خواهد کرد.

ادامه دارد…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *