بزرگ‌ترین کالج زبان در آسیا

 

کالجی که من در آن زبان انگلیسی را فراگرفتم:

 

Raiko San story 7 - فصل ششم: کالج زبان مخصوص کره‌ای‌ها، از قول یک کره‌ای واقعی

این تجربه‌ای که در فیلیپین داشتم زندگی مرا به طرز چشمگیری تغییر داد و در ژاپن به‌ هیچ‌ عنوان قادر به تجربه آن نبودم. زندگی به‌ سادگی قابل‌ تغییر نیست حتی اگر خیلی برایش تلاش کنید. تغییر در زندگی در دستان سرنوشتی است نانوشته و سرنوشت من در مکانی رقم خورد که کمترین انتظار برای تغییر را در آن داشتم. از آنجایی‌ که در آن زمان آموزش آنلاین انگلیسی وجود نداشت من تصمیم گرفتم در فیلیپین در کلاس‌های زبان شرکت کنم. کالجی که در آن ثبت‌نام کردم بزرگ‌ترین کالج زبان انگلیسی در آسیا بود، کالج زبان مخصوص کره‌ای‌ها که توسط کره‌ای‌ها اداره می‌شد. حدود ۵۰۰ دانشجو و بیش از ۳۰۰ معلم در این کالج وجود داشت.

این کالج زبان یک هتل ۶ طبقه بازسازی‌شده بود. ولی در محله‌ای شلوغ نزدیک به بندر قرار داشت. محیط آن از شهر دور بود درنتیجه برای یک ژاپنی و آن‌ هم تنها قدم زدن در اطراف امن نبود. من درخواست یک اتاق یک‌نفره دادم ولی درنهایت وارد اتاقی شدم که بسیار کوچک بود و برای خدمه استفاده می‌شد. حتی پنجره هم نداشت. آن‌ها به من گفتند تنها اتاق‌های تک نفرِ، گرم است و تازه از ماه پیش مورداستفاده قرارگرفته‌اند. کسانی که در اتاق‌های ۴ تخته بودند با مشکل سرد بودن آب حمام مواجه بودند.

به‌عنوان یک فرد مجرد که در توکیو زندگی می‌کردم. کمد لباس‌هایم آن‌قدر بزرگ بود که می‌شد در آن قدم زد، اتاق‌خوابم نیز بسیار جادار بود. درنتیجه وقتی مجبور شدم در اتاق کوچکی که می‌شود گفت ۳ بار کوچک‌تر بود زندگی کنم دچار استرس شدم. ولی وقتی واقعاً مدتی را در اتاق گذراندم متوجه شدم تجربه بدی نیست. سرویس بهداشتی به تختت نزدیک است که کار را خیلی راحت می‌کند. از همان ابتدا یاد گرفتم که آدم‌ها احتیاجی به فضاهای بزرگ ندارند.

بخوانید  فصل چهارم: بزرگ‌ترین بحران – "ما رو بفروشید!"

خب،به موضوع اصلی بر‌می‌گردیم: ازآنجایی‌که کالج زبان در ابتدا یک هتل بود استخری در محوطه آن قرار داشت. یک چتر آفتابی قدیمی، یک میز و صندلی پلاستیکی هم وجود داشت که در زمان استراحت بین کلاس‌ها می‌توانستیم استراحتی کنیم. کلاس‌های بزرگ و کوچکی وجود داشت. بسته به نیاز انواع مختلف کلاس‌ها در دسترس بود که شامل کلاس‌های خصوصی، دونفره، چهار نفرِ و حتی ۸ نفرِ می‌شد.در کل شامل حدود ۳۰۰ کلاس می‌شد.

از دیدگاه یک ژاپنی، امکانات این کالج زبان دست‌ساز به نظر می‌آمدند. هرچند، تصور همه با آن چیزی که درواقع با آن روبرو می‌شدند، فرق می‌‌کرد. برنامه تحصیل در خارج بدون خارج شدن از این کالج زبان طی می‌شود. وعده‌های غذایی و حتی خشک‌شویی همه در داخل کالج قرار دارند. در مورد کلاس‌ها نیز تنها کاری که انجام می‌دهی این است که از اتاق به کلاس می‌روی. در کالج یک اتاق مطالعه، یک باشگاه ساده، یک کافه و همچنین اتاقی وجود داشت که می‌توانستیم در آن فیلم تماشا کنیم.

ازآنجایی‌که این کالج زبان در اصل مخصوص کره‌ای‌ها بود، نمی‌توانم بگویم حتماً احساس راحتی خواهید کرد. بااین‌همه، تحصیل در فیلیپین تجربه‌ای عجیب خواهد بود. این تجربه سرنوشت زندگی شمارا تغییر خواهد داد.

ادامه دارد…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *