مسیر درست

RaikoSanstory10 - فصل دهم: از اعضای شبح انتظاری نداشته باشید

وقتی درحال راه انداختن یک کسب و کار خارجی هستی نباید زرنگی کنی. برعکس همیشه باید به فکر راه و مسیر درست باشی و کارها را با جدیت جلو ببری حتی اگر زمان ببرد.

با تقلب و حیله و میانبر زدن جلو بروی در نهایت در مسیر راه گیر میفتی. هرچقدر هم کارت جدید باشد و رقیب نداشته باشی ولی اگر بخواهی پروسه را دور بزنی، افراد دیگر در همان صنعت تو را به زمین خواهند زد.
پشت سر گذاشتن شرایط سخت چیزی است که رقبای تو هم باید بگذرانند. پس اگر هم مسیر آسان وجود دارد و هم مسیر سخت، همیشه دومی را انتخاب کن.

برخلاف برنامه آموزش حضوری، در آموزش آنلاین انواع واقسام نحوه پرداخت وجود دارد. در نتیجه وقت زیادی گذاشتم تا درباره انتخاب نحوه پرداخت کلاس ها فکر کنم. در نهایت به دو روش رسیدم.

برنامه های اصلی حدود ۶۰۰۰ ین در ماه هزینه دارد، و می توان آزادانه روزی یک کلاس رزرو نمود. پرداخت های ماهانه بصورت خودکار انجام می گیرد.

اما نسخه ای که من معرفی کردم یک سیستم امتیازی بود، که در آن می توانید انتخاب کنید چقدر می خواهید برای یک کلاس پرداخت کنید. با توجه به تخصص معلم و روش و مسیر یادگیری که انتخاب می کنید، هزینه متفاوت است. هزینه کلاس ها در این سیستم از ۲۵۰ ین ژاپنی تا ۱۰۰۰ ین ژاپن را دربرمی گیرد.

با سیستمی که می توانید مبلغ معینی را پرداخت کنید و هر روز کلاس رزرو نمایید، هر کلاس در هر روز تقریبا ۱۰۰ ین ژاپن می شود. یکی دیگر از چیزهای فوق العاده این است که همیشه اعضایی وجود دارند که پول ثبت نام پرداخت می کنند ولی در کلاس ها شرکت نمی کنند. همه دانشجویان در ابتدا برای یادگیری هیجان زده اند، در نتیجه این نقشه که ارزان تر نیز هست جذابیت بیشتری دارد.

با این حال، سیستم پرداخت خودکار، در ژاپن منحصر به فرد است. در چین و حتی کره، نمیتوان بدون تایید دانشجویان به طور خودکار پرداخت را انجام داد. برنامه های خارج از ژاپن بر سهولت استفاده و کسب سود در این مسیر تمرکز می کنند و اگر من قصد رقابت در حد استانداردهای جهانی را دارم، نمی توانم سیستمی را انتخاب کنم که در آن به اعضای معروف به شبح (اعضایی پرداخت می کنند ولی در کلاس ها شرکت نمی کنند) و تبلیغات متکی باشم.

بخوانید  فصل نوزدهم بخش دوم: شکست بعد از شکست

در هر دو سیستم هزینه ثابت و امتیازی، میزان جذب دانشجو یکسان است. ولی اگر سیستم انتخاب شده باعث شود بعد از استفاده زیاد با کمبودی مواجه شویم، در نتیجه برای افزایش کیفیت در طول مسیر به مشکل برمی خوریم.

خودتان تصور کنید، هنگامی که معده تان به طور ناگهانی درد می گیرد، آیا به سراغ دکتری می روید که ویزیتش ارزان است ولی امکانات ندارد، یا یک پزشک متخصص در یک بیمارستان مجهز را ترجیح می دهید؟

به نظر من جواب شما نسبت به سیستم آموزشی هم همان است. شما از وقت گرانبهای خود برای یادگیری استفاده می کنید، بنابراین لازم است به کالجی بروید که در مسیر آموزش ما بتواند مهارت مکالمه انگلیسی تان را به طور موثری بهبود بخشد.

برای ایجاد یک آموزشگاه آنلاین انگلیسی که تا حدودی موفق است، پاسخ صحیح، انتخاب سیستم ثابت هزینه است که در آن به وجود اعضای شبح (یا همان ثبت نامی های غیرفعال) آگاه هستیم، کمی خود را با آن همگام کرده و خدمات را با نرخ کمی ارزان تر ارائه می دهیم.

این روشی قدیمی است که من، صاحب خدمات پیک موتوری با رتبه سوم در این صنعت، در گذشته انتخاب کردم.

ولی من یک اشتباه را دوباره تکرار نمی کنم. این کار را شروع نکردم که باز هم محتاط باشم و به جایگاه سوم اکتفا کنم.

مانند کار پیشن، این کسب و کار هم به میدان رقابت کشیده خواهد شد، ولی این بار تصمیم گرفتم که بهترین کالج مکالمه انگلیسی را در جهان ایجاد کنم. اعتقاد من این است که برنامه های مکالمه انگلیسی آنلاین که توسط تماس ویدیویی رایگان ارائه می شود، سیستم های آموزشی را به شدت تغییر می دهند. بدون این که مهم باشد کجای دنیا زندگی می کنید، به راحتی می توانید از طریق رایانه، گوشی هوشمند و تبلت به یادگیری بپردازید.

حسی از درون به من میگفت که اگر در دوران قبل از شروع این تحولات زندگی می کنیم پس نمی شود فقط بر آنچه که در ژاپن می گذرد تمرکز کرد. باید شرایط بقیه کشورها را نیز بسنجیم.

ادامه دارد…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *