رسیدن به راهی که جواب می دهد

سطحی از اراده که کسی نتواند شما را کنار بزند 

دانشجویان کالج های کره ای مکالمه انگلیسی در فیلیپین معمولا بیش از ۹۵٪ آنها دانشجویان کره ای هستند و بیشتر دانشگاهی می باشند. دلیل آن این است که دانشگاه ها این کالج ها را به آنها معرفی می کنند. هر سال بیش از ۱۰۰۰۰۰ دانشجویان را برای تحصیل به آنجا فرستاده می شوند.

در آن زمان، برنامه آموزش حضوری در فیلیپین به عنوان جایی برای آماده شدن برای تحصیل در غرب بود. سیستم ایجاد شده طوری بود که مکان را در حومه شهر انتخاب می  کردند، که در آن رفت و آمد زیاد نباشد. سپس، کالج و خوابگاهی می ساختند که زمان خاموشی داشته باشد، فعالیت های بیرون از کالج محدود بود تا دانشجویان برروی مطالعه کردن تمرکز کنند. از آنجایی که بازار هدف آنها دانشجویان دانشگاه بودند، محدود کردن آنها به درس، سهم بزرگی در فروش داشت. فکر می کنم بیشتر به این دلیل بود که پدر و مادر هزینه سفر فرزاندانشان را تأمین می کردند. یکی از مهمترین دلایلی هم که رستوران من موفق  بود در دسترس نبودن فروشگاه ها و مغازه ها در اطراف کالج بود.

من این روش را دوست نداشتم. آنها این همه راه تا فیلیپین می آیند، و بدون این که چیزی از این کشور یاد بگیرند به غرب می روند. تجربه فرهنگ غرب مهم است، بله، اما فیلیپین نیز شاهراه ورود آسیا به جهان است. فکر نمیکنم دانستن چیزهایی در مورد فیلیپین که هنوز یک کشور در حال توسعه است ضرری داشته باشد،. من می خواستم کالجی را بسازم که سرزندگی مردم آسیا را به جهانیان نشان دهم.

بخوانید  فصل بیست و ششم بخش سوم : اتفاقات غیر منتظره همچنان ادامه دارد

وقتی که من به دفترم در سبو آمدم، در راهرو با میا روبرو شدم.

او با تعجب پرسید: “رایکو، چه اتفاقی افتاده است؟”

” تصمیم مهمی گرفتم، و برای اینکه خودم را آماده کنم، تمامش را تراشیدم.” قبل از بازگشت به فیلیپین، تمام موهایم را تراشیده بودم.

“اوه چه تصمیمی گرفتی؟ به هر حال، بهت میاد خوب تراشیدیش. “

من پاسخ دادم: “هاهاها متشکرم میا“. هرچند به سوالش جواب ندادم. فقط به این خاطر که موهایم را تراشیدم، به این معنا نیست که همه چیز تغییر خواهد کرد. بیشتر برای این بود که سرم هوا بخورد تا بتوانم روی کار تمرکز کنم.

ترسیده بودم. واقعا ترسیده بودم. از همه دارایی ام که بعد از ۴۵ سال پس انداز کرده بودم گذشتم. هیچ تضمینی وجود نداشت که موفق شوم، بنابراین تنها گزینه این بود که سخت کار کنم. همین.

 

ادامه دارد…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *