تفاوت استاد های ما در برابر رقبا

تفاوت ما در برابر رقبا

 

آکی به من گفت: “رایکو، اساتیدی که تو داری واقعا باارزشند. آنها همه از تحصیل کرده های کالج قبلی ما هستند. بهترین استاد ها برایت کار می کنند.”

 

در کالج های کره ای، اساتید معمولا هرگز تمام وقت کار نمی کنند. حتی زمانی که به معلم های باتجربه ای تبدیل می شوند، حقوقشان افزایش نمی یابد. آن هم به این خاطر است که هر زمان کالج بخواهد معلم جدید استخدام کند، شمار زیادی از متقاضیان را برای کار رجوع می کنند، بنابراین می توانند براحتی اساتید را عوض کنند. جالبش اینجاست که آنها یک کتابچه راهنما ایجاد کرده اند که در آن تقریبا هر کسی می تواند یاد بگیرد که چگونه تدریس کند. آنها اساتید جدید را برای چند روز آموزش می دهند و سپس به آنها بلافاصله برای  تدریس واقعی کلاس می دهند که به این شکل می توانند حتی اساتید باسابقه را نیز عوض کنند. با انجام این کار، هزینه نیروی کار را کم می کنند.

 

“همیشه فکر می کردم که خیلی حیف است اساتید خوب بروند. اگر آنها برای اساتید خود بیشتر ارزش قائل می شدند و رفتار مناسبی درخور شأن یک استاد با آنها داشتند، این تعداد کالج زبان در فیلیپین نداشتیم. جالب است که همین اساتید در برابر کالج هایی رقابت می کنند که قبلا در آنجا کار می کردند. “

 

آکی  پرسید: “کاری که می خواهی بکنی این است که کالجی بسازی که برنامه مکالمه انگلیسی آنلاین و برنامه تحصیل را با هم داشته باشد، درست است؟ چطور میخواهی این کار را بکنی؟”

 

توضیح دادم: ” قصد داریم اساتید را که در بعد از ظهر با برنامه آنلاین مشغول نیستند، برای تدریس در برنامه حضوری به کار گیریم. و اگر دانشجویان در هر دو برنامه با یک استاد انگلیسی مطالعه کنند، می توانند در هر دو کشور یادگیری خود را ادامه دهند. در هنگام یادگیری انگلیسی، هماهنگی مهم است، بنابراین من فکر می کنم ایده خوبی باشد”.

 

“حق با توست. هنگامی که فقط برنامه آنلاین است، نمی توان انتظار داشت که انگیزه آنها برای یادگیری طولانی مدت ادامه پیدا کند. اما اگر آنها بتوانند استاد خود را در خارج از کشور و از نزدیک ببینند، قطعا انگیزه شان برای تلاش کردن بیشتر می شود. در این صورت اگر بعد از بازگشت با همان استاد به تحصیل ادامه دهند، دوباره به همان کشور خواهند آمد. بنابراین ما باید برنامه تحصیل در خارج را به عنوان برنامه ای که بتوان بارها انجام داد، بفروشیم. “

 

من پیشنهاد کردم: “چطور است دوره های کوتاه مدت تحصیل در خارج، مانند یک هفته یا ۲ هفته، ارائه دهیم”.

 

در آن زمان، برنامه های تحصیل در خارج، دانشجویان زیادی داشتند که به طور متوسط ​​۳ ماه، ۶ ماه یا بیشتر مدت زمان برنامه بود. آن زمان دانشجویان را برای دوره های کوتاه مدت قبول نمی کردند.

 

“اگر فقط یک هفته باشد، فکر نمی کنم تفاوت زیادی داشته باشد، حتی اگر ۸ ساعت در روز مطالعه کنند. اما اگر این برنامه را با برنامه مکالمه انگلیسی آنلاین ترکیب کنیم، فکر می کنم تأثیر زیادی داشته باشد حتی اگر فقط یک هفته به فیلیپین بیایند. “

بخوانید  فصل بیست و یکم: همه دارایی خود را کنار گذاشته و با آخرین شانسمان به نبرد رفتیم

 

این دقیقا مشابه سیستمی بود که من استفاده می کردم؛ برای ۱ یا ۲ هفته به شهر سبو می رفتم و با برنامه های آنلاین به طور موثر آموزش را ادامه می دادم.

“آکی، من این ایده را دوست دارم. حالا باید در مورد چگونگی کاهش هزینه فکر کنیم … “

 

IT PARK گران ترین منطقه در شهر سبو است و ما نیز همه اساتید را تمام وقت استخدام می کنیم. مجبور بودیم راهی برای مقابله با این هزینه پیدا کنیم. درهرصورت یک جواب وجود داشت. آن هم این بود که برنامه آنلاین را با برنامه تحصیل در خارج ترکیب کنیم. بنابراین، مهم بود که از فضای دفتر به طور موثرتر استفاده کنیم. خوشبختانه، اوج زمان برای برنامه آنلاین ما از ساعت ۶ تا ۹ صبح بود – زمانی که بیشتر مردم هنوز سر کار نرفته و روز خود را شروع نکرده اند. در شب، اوج زمان از ۶ بعداز ظهر تا نیمه شب بود – زمانی که بسیاری از مردم از سر کار به خانه برمی گردند. اگر ما از این زمان های اندکی که در بعد از ظهر داشتیم برای برنامه تحصیل در خارج استفاده می کردیم، بسیار موثر واقع می شد. در شب، می توانیم به دانشجویان خارج از ژاپن به دلیل اختلاف زمانی کلاس ارائه کنیم. به این ترتیب می توانیم ۲۴ ساعت در روز کار کنیم.

 

استخدام کردن تمام وقت همه اساتید هزینه زیادی دارد، اما ما تصمیم گرفتیم که هزینه های اساتید را برای دانشجویان با توجه به تخصص و سطح استاد تغییر دهیم و بگذاریم آنها آزادانه انتخاب کنند.

 

این یک سیستم دو موتوره دوقلو است که ۲ پیستون در آن چرخش کامل دارند و ما می توانیم براساس میزان نیروی لازم چرخ دنده ها را تغییر دهیم – یک سیستم متحول کننده که هیچ کالج مکالمه انگلیسی دیگری آن را انجام نداده است.

 

آکی می دانم که می توانی ۴ تا ۵۰ دانشجو برایم بفرستی، اما الان می خواهم ۱۵۰ دانشجو برایم جذب کنی. پس سخت کار کن چون اگر تعداد دانشجویان زیاد نباشد، تأثیری نخواهد داشت.”

 

آکی با اطمینان گفت: “بیایید بازارهای خارج از ژاپن را نیز هدف قرار دهیم. کره و تایوان که قطعا هستند؛ باید برای کشورهایی مانند برزیل و روسیه نیز دردسترس باشیم. “

 

“حق با توست. ما باید بازارهای خارج از ژاپن را نیز هدف قرار دهیم و اینگونه تعداد دانشجویان را افزایش دهیم. “

 

“نه، منظورم این نیست. قصد دارم، اگر قرار باشد دانشجویان را نیز استخدام کنیم، دوست دارم یک خانم بلوند و بانمک بیاورم. “

 

“البته…”

 

 

ادامه دارد …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *