بخش دوم:   IT Park

منطقه ای که من انتخاب کردم IT Park بود. در آن زمان این منطقه تنها منطقه در سبو بود که مجوز احداث کسب و کارهای اینترنتی را در آن می دادند. منطقه ای وسیع که بیش از ۲۰ مجتمع در آن قرار گرفته است. فضاهای باز از چمن پوشیده شده است، و اگر نگاه دقیقتری به محوطه بیندازید شما را یاد سنگاپور می اندازد.

مهمترین نکته در کسب و کاری نظیر احداث یک کالج آموزش آنلاین زبان انگلیسی مسلماً اتصال اینترنت می باشد. فیلیپین هنوز یک کشور در حال توسعه است و اینترنت پرسرعت ندارد. IT Park تنها مکانی بود که علاوه بر داشتن تجهیزات مدرن اینترنت فیبرنوری نیز داشت.

اگر بخواهم طوری بگویم که برای ژاپنی ها درکش راحت تر باشد باید بگویم مانند تپه های راپونگی می ماند. بسیاری از شرکت های آی تی و همچنین کال سنترهای آمریکایی در IT Park قرار دارند. صنعت های مختلفی اینجا وجود دارد نظیر IBM، JPMorgan، American Home Direct، و حتی گوگل.

در منطقه IT Park هیچ کالج آموزش آنلاین انگلیسی وجود نداشت، حتی دریغ از یک کالج که صاحب آن کره ای ها باشند. این منطقه هزینه اجاره بالایی دارد بنابراین برای مشاغل آموزشی که بودجه کمی دارند گزینه مناسبی نیست.

اگر قرار بود منطقی فکر کنم باید این مسائل را لحاظ می کردم. ولی شجاعتم گل کرد و تصمیم گرفتم IT Park را انتخاب کنم. دنباله رو کارهای کره ای ها بودن از نظر من بی فایده است. تصمیم گرفتم کارم را جوری شروع کنم که هیچ کس قبلا انجامش نداده است.

بخوانید  فصل بیست و چهارم بخش دوم : تفاوت ما در برابر رقبا

این منطقه شهرت خوبی دارد در نتیجه می توان به راحتی کارکنان بسیاری را جذب کرد. سعی کردم بر کیفیت کار تمرکز کنم و “بهترین کالج را در بهترین منطقه” بوجود بیاورم.

یک فرد میانسال ژاپنی که سالها در سبو زندگی کرده است، می گوید:

“آقای فوجیوکا، IT Park درابتدا یک فرودگاه در سبو بود. سپس بازسازی شد و مجوز ساخت ساختمان در آن دادند. در طول جنگ جهانی دوم، اولین واحد حمله ویژه ژاپن از این جا به جزیره لیت پرواز کرد. بسیاری از شرکت ها اخیرا در اینجا شروع به کار می کنند ولی برای ما ژاپنی ها اینجا به لحاظ تاریخی دارای اهمیت بسیار است. لطفا همه تلاشت را بکن تا موفق شوی.”

اولین باری بود که فهمیدم داستان های تاریخی بزرگی در دل سبو پنهان است. کالج آموزش آنلاین من از یک دفتر کوچک در IT Park شروع شد، ولی به خودم قول دادم تا این کارم را با همه تلاشم به موفقیت برسانم.

ادامه دارد…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *