از روی محبت به یکدیگر کمک کنید.

موتورسواران من به مدت ۶ ماه درمورد کلاس های آزمایشی به ما کمک کردند. بخاطر “روحیه موتورسواری”، حس کردند که باید به من کمک کنند. خیلی سخت بود که دانشجوی کافی برای کلاس های آزمایشی جمع کنیم، چون هنوز کالج را افتتاح نکرده بودیم. بنابراین از آشنایان، بچه های خویشاوندان، دوستانم که در زمان تحصیل در شهر سبو پیدا کردم، از هرکسی که می شناختم خواستم که به کمک ما بیایند. در نهایت، موتورسواران شرکت خدمات پیک موتوری نیز موافقت کردند که در کلاس ها شرکت کنند.

از آنجایی که در بعد از ظهر عملا هیچ دانشجویی وجود نداشت، کلاس های آزمایشی را به موتورسوارها می دادیم. اصلا قصد پز دادن ندارم، اما موتورسواران، برخلاف اینکه می توانند با سرعت زیاد موتور برانند، در تحصیل کردن اصلا خوب نیستند. اکثر آنها بچه های سرگردانی هستند که از حومه شهر هستند برای کار در شرکت های خدمات پیک موتوری به توکیو می آیند. سطح تحصیلاتشان مهم نیست.

آنها حتی نمی توانند به زبان انگلیسی سخن بگویند و نمی دانند چگونه بگویند: “لطفا تکرار کنید.” جواب ندادن سوالهای معلم به کنار، ۹۰ درصد وقت کلاس را به ژاپنی صحبت می کردند. اتاقی که من در آن مشغول به کار بودم نیز یک اتاق مستقل برای مطالعه بود، بنابراین همیشه می توانستم صداها را از اطراف بشنوم.

“سلام. چی؟ دوباره بگو چی گفتی…؟ فایده ندارد. نمیفهمم چه می گویند، چی؟ خواهشا یک بار دیگر تکرار کن، چکار کنم؟ خب، بگذار بار دیگر سلام کنم.” اکثر صداها این گونه بود اما ۹۰٪ آن به ژاپنی بود. تازه با فیلیپینی ها صحبت می کردند که هیچ اطلاعی هم از زبان ژاپنی نداشتند. از این موضوع بگذریم که مطمئن نبودم که اصلا میشد اسمش را کلاس گذاشت.

بخوانید  فصل پنجم: روش نهایی یادگیری زبان انگلیسی

آنها با روحیه ای که داشتند سخت کار می کردند، اما بنظرم در درون خود فکر می کردند، “رایکو چه دوستان عجیبی در سبو پیدا کرده است.” با این همه بخاطر تلاششان همه چیز در نهایت خوب پیش رفت.

این واقعیت که در صورت موفقیت آمیز بودن مهارتهای مکالمه انگلیسی، این سواران موتور سیکلت از خدمات تحویل موتور سیکلت من برای هر روز برای ما سخت است، کنار گذاشته شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *