RaikoSanstory27 - فصل بیست و هفتم: آشنای کسی که آشنای من است، باز هم آشنای من است.

همه چیز روبراه است

 

فکر می کنم بهار سال ۲۰۱۰ بود. از دزیره پیغامی به من رسید.

رایکو، بر خلاف برنامه مکالمه انگلیسی آنلاین، مجوز گرفتن برای برنامه آموزش حضوری در فیلیپین بسیار دشوار است. اول، باید برای TESDA  آموزش ببینیم. “

TESDA  برنامه آموزشی است که توسط دولت فیلیپین برای افزایش مهارت ها و تکنیک های کارکنان ایجاد شده است.

“این دوره همیشه ارائه نمی شود، بنابراین برنامه شان را خوب نگاه کردم. یک برنامه برای ماه آینده وجود داشت، بنابراین تقاضا دادم. ۲ نفر باید این مدرک را داشته باشند، بنابراین ظاهرا ۳ ماه طول می کشد. و همچنین نیاز به ۲ لپ تاپ داریم برای آموزش لازم است، پس لطفا آن را آماده کن. “

“۲ نفر لازم داریم؟ چه کسانی بروند؟ “

“من که می روم نفر دیگر هم شاید زت باشد؟”

کار سختی بود..دزیره و زت  در کنار اساتید دانشگاه های سبو آموزش دیدند. هیچ کس دیگری از کالج های مکالمه انگلیسی آنلاین یا برنامه های آموزش حضوری در فیلیپین در دوره نبودند. خودِ کار نیز بسیار دشوار بود، آنها می بایست برای برنامه های درسی را استانداردسازی کنند و تمرین های مربوط به هر سطح را گزارش کنند. برای این دو زن که فقط به عنوان معلم کار می کردند، همه چیز تازگی داشت.

آنها هر روز ۸ ساعت آموزش می دیدند و همچنین با اساتیدی که مانده بودند برای ارتقای مفاد آموزشی جلسه می گذاشتند. باید مسائل را یک به یک حل می کردیم.

زت و دزیره واقعا نابغه هستند، بنابراین خوشبختانه در عرض ۳ ماه قبول شدند. اما دریافت مجوز بیش از یک سال طول کشید. اولین بار بود که یک برنامه آموزش حضوری در فیلیپین توسط یک ژاپنی اداره می شد، بنابراین بعد از اینکه از آموزش فارغ شدند، قسمت سخت کار تازه شروع شد.

بخوانید  فصل پنجم: روش نهایی یادگیری

داستان وقتی پیچیده شد که آقای جان، به عنوان مشاور وارد کالج شد. آل او را وقتی که من گفتم کار سخت شده است به عنوان مشاور به کالج آورد.

اغلب در فیلیپین می شنوید که رابطه مندی خیلی به پیشرفت کار کمک می کند. اما اینکه واقعیت حتما این باشد معلوم نیست. کاری که باید انجام بدهید این است که رابطه تان را با دیگران بیشتر کنید، اما از آنجایی که او آشنای ال بود، من اجازه دادم با ما کار کند.

تا زمانی که مجوز  TESDA  دریافت نکنید، نمیتوانید برنامه آموزش حضوری که شهریه ثبت نام می خواهد را در فیلیپین اجرا کنید. تصورش را نمی کردم که بیش از یک سال طول بکشد، برای همین برایم سخت بود. تنها گزینه ما این بود که بیش از یک سال با دانش آموزان آزمایشی تمرین کنیم، با وجود آمادگی کاملی که برای آموزش حضوری در فیلیپین داشتیم.

 

 

 

ادامه دارد …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *